اچ پی حدود 26 سال پیش بازار سرورهای X86 خود را راه اندازی کرد و تا کنون رهبری این بازار را با نوآوری های خود به دست گرفته است . 

نوآوری هایی که به طرز چشمگیری مراکز داده از قبیل HP Moonshot و HP Apollo را دگرگون کرده است. اکنون اچ پی بازار را با سرورهای پرولیانت نسل 9 خود که بهترین ویژگیهای IT سنتی را با محیط های ابری ترکیب کرده است به دست گرفته است .

اچ پی سرورهای جدید پرولیانت نسل 9 خود را برای افزایش ظرفیت محاسبات و سرعت در ارائه سرویس های IT طراحی کرده است. زیرساخت IT با معماری سنتی سرور و مراکز داده، برای ارائه سرویس های بیشتر با سرعت و کیفیت بالاتر تحت فشار هستند. هزینه های ذخیره سازی داده های مشتریان روز به روز در حال افزایش است که این چالش، سازمان ها را بر این می دارد تا به دنبال راه حل هایی برای کاهش هزینه ها باشند.

 سرورهای پرولیانت نسل 9 اچ پی برای حل این چالشها طراحی شده اند و برای این منظور منابع محاسباتی انعطاف پذیر و بدون محدودیتی را ارائه می دهند که هم راستا با اهداف تجاری شرکت ها است. ترکیب سرورهای پرولیانت نسل 9 اچ پی با HP Technology Services به شما کمک می کند تا با اطمینان خاطر بر روی تکنولوژی های نوین IT سرمایه گذاری کنید و زیرساخت های سنتی IT خود را با تکنولوژی ها و متدهای جدید جایگزین کنید.

سرورهای جدید HP ProLiant Gen9 نقطه عطفی در استراتژی های IT اچ پی است که درخواست های IT را با تعداد زیادی از منابع پردازشی آدرس دهی می کند. سرورهای نسل 9 اچ پی می توانند در هر جا، با هر حجم کاری و در هر زمان در دسترس باشند. این سرورها برای ترکیب و همپوشانی محیط های ابری و نرم افزار محور طراحی شده اند.

مزایای نسل 9 سرورهای اچ پی

از مزیت های نسل 9 سرورهای اچ پی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 1.   شتاب دهنده منحصربفرد PCIe اچ پی و حافظه های HP DDR4 SmartMemory که باعث افزایش ظرفیت محاسبات می شوند.
 2.   مدیریت همگرا در سرور، استوریج و شبکه سازی برای فعال سازی یک نرم افزار تعریف شده توسط شرکت.
 3.   راه اندازی، مونیتورینگ، تعمیر و نگهداری سرور با سرعت بالاتری انجام می شود که به وسیله مدیریت مطمئن، ایمن و نوآورانه تعبیه شده در آن فراهم شده است; این مدیریت شامل UEFI API و RESTful API برای محیط های ابری هیبریدی است
 4.   بهبود عملکرد با شتاب دهنده های PCIe، HP SmartCache و آداپتورهای HP FlexFabric

امکانات جدید محاسباتی با سرورهای پرولیانت نسل 9 اچ پی

سرورهای پرولیانت نسل 9 اچ پی چهار معماری Blade ،Rack ،Tower و Scale-out را پوشش می دهند و برای سازمان شما مزیت های زیر را دارند:

 1.   سه برابر کردن ظرفیت محاسبات و افزایش بهره وری.
 2.   شتاب بخشیدن در ارائه سرویس های IT و تامین زیرساخت ها تا 66 برابر سریعتر. (به دلیل استفاده از ابزار مدیریتی HP OneView)
 3.   بهبود عملکرد در برنامه های حساس تجاری حداکثر تا 4 برابر.

 

برای ایجاد یک زیرساخت جامع، تغییرات سخت افزاری در سرورهای پرولیانت نسل 9 اچ پی، اعمال شده است که لیست آنها در ادامه آمده است:

 1.  استفاده از پردازنده های نسل 4 اینتل
 2.  افزایش حجم رم ها به ماژول های 128 گیگابایتی
 3.  استفاده از رم های فرکانس بالا (2400MHZ)
 4.  عرضه رم های NVDIMM در سه ماهه دوم و سوم سال ۲۰۱۶ میلادی
 5.  استفاده از کنترلر P840ar
 6.  افزایش امنیت با کمک ماژول TMP نسخه 2.0
 7.  استفاده از کارت گرافیک های جدید NVIDIA
HP-ProLiant-Gen9-Family
HP-ProLiant-Gen9-Family