شرکت HP با توجه به رشد محبوبیت نرم افزار مجازی سازی در سطح سیستم عامل (Container)، قرار است سرورهای HP را به Docker Engine مجهز کند. به گفته HP، نرم افزار Docker در صنعت سرور بی همتاست.

.

1871hp-advanced-technology-group-docker-and-ansible

.

نرم افزار Container چیست؟

.

مدیرعامل شرکت Docker در رویداد HPE Discover به همراه مدیرعامل شرکت HP خانم مگ ویتمن روی صحنه حاضر شد تا درباره این همکاری صحبت کنند. او گفت: “پیش زمینه دسترسی به تکنولوژی Docker روی تمامی سرورها و پلت فرم های همگرای اچ پی باعث می شود این شرکت از مزایای این تکنولوژی بهره مند شود و در عین حال، مزیت حاصل از سیستم های کنونی نیز تقویت می شود.” او ادامه داد که این همکاری شامل پلت فرم Docker Datacenter نیز می شود و شرکت هایی که از این تکنولوژی استفاده می کنند، بلافاصله از مزایای آن بهره مند می شوند که شامل بیست برابر شدن بهره وری در زیرساخت و 13 برابر شدن سرعت انتقال در اپلیکیشن ها است.

.

1872docker-technology

.

تکنولوژی Container مانند Docker، به توسعه گران این امکان را می دهد که اپ و مولفه های مورد نیاز برای اجرای آن در یک فایل سیستمی کامل کنار هم قرار بگیرند. این مولفه ها شامل هر چیزی است که برای اجرا لازم دارد شامل code, runtime, system tools, system libraries. با این روش صرف نظر از محیطی که اپ در آن اجرا می شود، اجرای درست اپ گارانتی می شود. این نرم افزار یک لایه به لینوکس برای مجازی سازی در سطح سیستم عامل اضافه می کند. این نرم افزار، لایه مجازی سازی را در قالب یک اپلیکیشن در سیستم عامل اجرا می کند.

.

1873hp-advanced-technology-group-docker-and-ansible

.

مقایسه Container و ماشین مجازی

.

این دو شرکت اعلام کردند که در زمینه برنامه های فروش و پشتیبانی برای مشتریان HP به خصوص آنهایی که از Docker Datacenter استفاده می کنند، با یکدیگر همکاری می کنند. HP طراحی و شبیه سازی را برای Docker Container و میکروسرویس های آن فراهم می کند. Docker نیز از HPE Linux پشتیبانی کرده و محصولات نرم افزاری و فضای ابری HP را مجهز به Docker می کند. سرورهای HP شامل Apollo، Cloudline و مدل های پرولیانت در سه ماهه آخر امسال به Docker مجهز می شوند. نرم افزارهای Docker برای استوریج و شبکه سازی نیز بلافاصله در دسترس قرار می گیرد.